Zobacz cał± galerię zdjęć: "Fortyfikacje"
Galeria: jastrzebski.tychy.pl - Fortyfikacje - Zdjęcie nr 870
zdjęcie bobolic, bobolice zdjęcie, fotografie bobolic, zamek w bobolicach, zamek bobolice, bobolice

poprzednie następne


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Autorem powyższego zdjęcia jest Artur Jastrzębski.
Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęcia bez wiedzy i zgody autora zabronione!

Informacje o zdjęciu:
Numer zdjęcia 870
Miejsce wykonania Bobolice, Zamek Bobolice
Opis zdjęcia Królewski Zamek Bobolice zbudowany został przez Kazimierza Wielkiego w połowie XIV wieku na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej we wsi Bobolice. Należał do systemu obronnego zachodniej granicy Królestwa Polskiego i miał bronić od najazdów ze strony Śląska. Poważnym uszkodzeniom uległ podczas napaści Maksymiliana III Habsburga na ziemie polskie w 1587 r., a w trakcie "potopu szwedzkiego" został mocno zniszczony. W kolejnych latach popadał w coraz większą ruinę, a po drugiej wojnie światowej mury zamku częściowo zostały rozebrane i posłużyły do budowy drogi łączącej Bobolice z Mirowem. Pod koniec XX wieku senator Jarosław W. Lasecki wraz z bratem Dariuszem, przy pomocy polskich naukowców, podjęli wyzwanie w celu uratowania zamku przed całkowitą zagładą. Otwarcie zrekonstruowanej warowni odbyło się we wrześniu 2011 r.
Zdjęcie skojarzone ze słowami zdjęcie bobolic, bobolice zdjęcie, fotografie bobolic, zamek w bobolicach, zamek bobolice, bobolice
 
Zakup zdjęcia:
Maksymalna rozdzielczość 3885x2590
 
Konfiguracja sprzętowa:
Aparat (body) Canon 5D
Obiektyw Canon EF 24-105f/4 L IS USM
Filtry Hoya SuperHMC Pro 1 (polaryzacyjny)
Inne akcesoria brak
Komentarze:
rene (2012-10-30 10:10:38):
Cała seria zdjęć zamku w Bobolicach autorstwa Artura Jastrzębskiego to profesjonalizm w każdym detalu. Tutaj nic nie jest przypadkowe...przemyślana kompozycja obrazu, dbałość o każdy szczegół, włącznie z rozwianą chorągwią ...która nadaje mocny akcent fotografii... I właśnie ta czerwień mimo , że to tylko niewielki detal... ale jakże przykuwa wzrok odbiorcy. Brawo dla autora, że właśnie w tym momencie nacisnął spust migawki:) ...Poza tym urzeka mnie niebywałe - jakby iluzoryczne - nasycenie barw: soczysta zieleń traw, ... lazur nieba,....ulotna mgiełka rozproszonych chmur... gdzie na wzgórzu wyłania się monumentalna bryła zamku .... to wszystko sprawia, że przedstawione fotografie z Bobolic.... to kreacje wysublimowanego smaku, dojrzałości .... i talentu twórcy:) .... Dziękuję autorowi , który sprawił, że właśnie teraz w tym momencie, chciałabym podążać tą krętą drogą do tajemniczych komnat zamku...by choć przez moment poczuć na sobie niepowtarzalną magię tego miejsca:)
Dodaj swój komentarz:
Imię (nick):
Komentarz:
Autoryzacja:
Proszę przepisać powyższy kod:
A tutaj literkę "F":
 
<< Powrót
Słowa kluczowe: zdjęcie bobolic, bobolice zdjęcie, fotografie bobolic, zamek w bobolicach, zamek bobolice, bobolice